A Budapesti Értéktőzsde meghosszabbította a Pillér I. tőzsdei pályafutását az eredetileg tervezett idén december 31-ről 2004. december 31-ig, azzal az indokkal, hogy a PSZÁF augusztus 12-ei határozatával engedélyezte az alap futamidejének egy évvel való meghosszabbítását. A Pillér I. és a már lejárt, július közepétől kifizetett Pillér II. 1993-as és 1994-es keltezésű kezelési szabályzatai egyaránt kilátásba helyeztek egyenként kétszer egy év halasztási lehetőséget, amit a nyáron végelszámolt és kifizetett Pillér II. teljes mértékben ki is használt. A nyár elején az ÁPV Rt. mint az alapkezelő kizárólagos tulajdonosa jelentette be, hogy az idén privatizálni kívánja a céget, és a Pillér I.-futamidő meghosszabbításának híve (NAPI Gazdaság, 2003. június 23., 8. oldal; augusztus 26., 7. oldal).
