BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízezer pont felé száguld a BUX

2003. október 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatalmas lendülettel száguldott felfelé tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX szárnyalásához valamennyi blue chip asszisztált, a mutató emelkedését semmi nem fékezte, így 3,3 százalékkal keddi értéke felett, 9753 ponton zárhatott. (Amennyiben a lendület nagy része mára is megmarad, a BUX 2000 márciusa után ismét átlépheti a 10 ezer pontos határt.) A tegnapi emelkedést megfigyelők Oroszország felminősítésének számlájára írják, erre utal az is, hogy a magyar piacon rég nem látott külföldi alapok erősítették a vásárlói oldalt. A rallyval együtt járt a forgalom megugrása is, a virtuális parketten tegnap több mint 13 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A drágulásban tegnap is az OTP-papírok jártak az élen. A három napja még alig valamivel 2600 forint felett jegyzett részvény iránt töretlen volt a vásárlói érdeklődés, ami 5,5 százalékkal magasabbra, 2945 forintra repítette a bankpapírok jegyzését. Minden bizonnyal csak a profitrealizáló eladások okozták kedden a Richter visszaesését, a gyógyszergyári papírok ugyanis tegnap ismét a korábbi lendülettel száguldottak felfelé. A részvényekért a piac zárásakor már 23 250 forintot fizettek, ami 3,8 százalékkal magasabb az egy nappal korábbinál. Hárommilliárd forint feletti forgalomban erősödtek a Mol papírjai, az olajipari részvények 2,3 százalékos drágulást követően 6600 forinton zártak. Az esésben mindig első Matáv ezúttal utolsó volt a drágulásban, a távközlési papírok a piaci átlagnál alacsonyabb, másfél százalékos emelkedést könyvelhettek el.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet