BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromszoros túljegyzés a diákhitel-aukción

2003. október 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint háromszoros, az elsőtől nem sokkal elmaradó túljegyzés jellemezte a diákhitelkötvények második aukcióját is. A 10 milliárd forintnyi, fix kamatozású DK2006/01 jelzésű kötvényekre - ugyanezek szerepeltek a kínálatban két hete is - csaknem 33 milliárd forintnyi jegyzés érkezett, de csak az eredetileg felajánlott mennyiséget adták el a jelentkezőknek. Az átlaghozam ugyanakkor csökkent, az ajánlattevők óvatosabbak lettek, az első aukció évi 8,52 százalékos értékével szemben most csak 8,37 százalék volt. A 78 jegyzésből mindössze 24 ért célba.
Az utóbbi két hétben a - több mint kétéves, 2006. január 16-án lejáró - papírhoz legközelebb eső két államkötvény hozama ugyanakkor gyakorlatilag nem változott, így az eredmény egyben az előző alkalommal sem túl nagy hozamfelár csökkenésével egyenértékű. Az államkötvények átlaghozama - a négyféle vételi és eladási hozam átlaga - számításaink szerint tegnap évi 8,08 százalék volt, ami 29 bázispontos felárat jelent. (Mivel a papírokra állami garancia vonatkozik, ez inkább likviditási felár, a kötvények forgalma ugyanis várhatóan sohasem fogja elérni a jobbára százmilliárdos nagyságrendű államkötvény-sorozatokét.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet