Az MNB monetáris tanácsának tegnapi ülése előtt és után egyaránt nyugodtak maradtak a hazai pénzpiacok. A forint hétfő délután 10,22 százalékon állt a bankközi devizapiacon a jegybanki intervenciós sáv közepétől számítva, 12 bázisponttal erősebb helyzetben a péntekinél. Az eurót 253,40-253,50 forinton jegyezték, 30-40 fillérrel olcsóbban a múlt hét véginél. A forint a nap folyamán ennél jellemzően inkább erősebb volt, a sávközéptől 10,50 százalékra is eljutott. Az euró árfolyama így egészen 252,70 forintig süllyedt. A dollár ezúttal nem okozott a korábbi napokhoz hasonló izgalmakat, a 217,90-218,10 forintos ajánlatok csak 40-50 filléres gyengülést takarnak.
Miután a monetáris tanács - a várakozásoknak nagyjából megfelelően - most sem nyúlt a júniusban nagy ugrással 9,5 százalékra emelt jegybanki alapkamathoz, az állampapírpiac is nyugodt volt. Az éven belüli referenciahozamok egyáltalán nem változtak, a hosszabb futamidőknél viszont folytatódott a napok óta tartó lassú emelkedés. Az ötéves mutató kivételével 2-5 bázisponttal nőttek az irányadó mutatók. A legfrissebb, múlt csütörtöki adat szerint a külföldi befektetők kezében levő állampapírok állománya kissé csökkent. Az érték 2272 milliárd forintra rúgott, ami némileg elmarad a szeptember 17-i 2332 milliárd forintos rekordtól.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatok 10-20 bázisponttal tovább csökkentek, és 9,10-9,30 százalékig jutottak el. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán élénk, 3 milliárd forinthoz közeli volt a forgalom, amelynek mostanában a nagyobb részét a deviza-keresztárfolyamokra szóló üzletek adják. Az euró és a dollár elszámolóárainak változása hétfőn nem mutatott egységes irányt.
