A hétfői alapkőletétellel megkezdődött a Slovnaft kőolaj-finomító idei legnagyobb beruházása. A „Polipropilén 3” névre keresztelt fejlesztés keretében több mint 5 milliárd korona, mintegy 30 milliárd forint ráfordítással polimergyártó petrolkémiai üzemegység épül Pozsonyban. A beruházás eredményeként az olajfinomító polimergyártásának jelenlegi volumene megháromszorozódik. A gyáregységet a tervek szerint 2005 márciusában helyezik üzembe, s gyártókapacitása eléri majd az évi 255 ezer tonnát. (Főleg az élelmiszeriparban, a csomagolóanyag-gyártásban és az autógyártásban fontos polimereket fognak előállítani.) Az új fejlesztéssel együtt a Slovnaft polimergyártó kapacitása 2005-től évi 400 ezer tonna lesz, a Mol-csoport termelése pedig a TVK-val együtt az 1,3 millió tonnát is meghaladja majd - jelentette a TASR szlovák hírügynökség. Az 5 milliárd koronát meghaladó bővítést a Slovnaft részben saját forrásból, részben pedig egy 165 millió eurós szindikált hitelkeretből állja.
