BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötmilliárd koronás műanyagipari fejlesztés a Slovnaftnál

2003. október 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői alapkőletétellel megkezdődött a Slovnaft kőolaj-finomító idei legnagyobb beruházása. A „Polipropilén 3” névre keresztelt fejlesztés keretében több mint 5 milliárd korona, mintegy 30 milliárd forint ráfordítással polimergyártó petrolkémiai üzemegység épül Pozsonyban. A beruházás eredményeként az olajfinomító polimergyártásának jelenlegi volumene megháromszorozódik. A gyáregységet a tervek szerint 2005 márciusában helyezik üzembe, s gyártókapacitása eléri majd az évi 255 ezer tonnát. (Főleg az élelmiszeriparban, a csomagolóanyag-gyártásban és az autógyártásban fontos polimereket fognak előállítani.) Az új fejlesztéssel együtt a Slovnaft polimergyártó kapacitása 2005-től évi 400 ezer tonna lesz, a Mol-csoport termelése pedig a TVK-val együtt az 1,3 millió tonnát is meghaladja majd - jelentette a TASR szlovák hírügynökség. Az 5 milliárd koronát meghaladó bővítést a Slovnaft részben saját forrásból, részben pedig egy 165 millió eurós szindikált hitelkeretből állja.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás
Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet