BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa-beruházás Veszprémben

2003. október 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európa Ingatlan Alap kezelője bejelentette, hogy megállapodást kötött a Veszprém Déli Intézményközpont újabb területének hasznosítására. Az 1,5 hektáros területen a jövő év első felében az alap beruházásában építenek egy első ütemben 3500 négyzetméteres logisztikai csarnokot, amelyet egy élelmiszer-szállítmányozással foglalkozó cég hosszú távra bérbe is vesz.
Az alapkezelő korábbi közlése szerint 7–12 ezer forintos eladási árakon kínálják a – az intézményközpontban korábban jóval olcsóbban megszerzett – területrészeket (NAPI Gazdaság, 2003. május 27., 7. oldal), és már kettőt értékesítettek is. (A mostani üzletben ugyan nem eladásról, hanem beruházásról és bérbeadásról van szó, de ez mégis fontos, mert a vételi kedv is erősebben nő az intézményközpontban, ha már más cégek is megvetették lábukat a területen.) A telkek mintegy 80 százalékát egyébként három év alatt tervezik értékesíteni. Az alap tavaly vásárolt meg itt egy 29 hektáros területet, amelyet közművesít és részenként értékesít vagy hasznosít, kereskedelmi, szolgáltatási, logisztikai, iroda-, valamint környezetet nem terhelő ipari célokra.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet