BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyedül maradt a Mol

2003. október 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy a világ vezető tőzsdemutatói meredeken felfelé száguldottak, a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe gyengüléssel zárta a hét utolsó kereskedési napját. A nap első felében a lefelé csordogáló OTP és Richter jegyzése magával húzta a BUX-ot is. A nap második felére aztán mindkét papír magára talált, s a továbbra is meredeken felfelé kapaszkodó Mollal együtt 9260 pontig repítették a mutatót. A kereskedés vége előtti pozíciózárások azonban végül megint negatívba fordították az indexet, amely így 9192 ponton, előző értékénél 0,3 százalékkal alacsonyabban zárta a hetet. Míg szerdán és csütörtökön több mit 10 milliárd forint értékben kötöttek üzletet a tőzsdén, addig péntekre a forgalom 7,1 milliárd forintra csökkent.
A legnagyobb érdeklődés továbbra is a Mol-papírok adásvételét kísérte. A kedden még 6 ezer forinton jegyzett papírok iránt a gázüzletággal kapcsolatos pozitív hírek napvilágra kerülése óta folyamatos a vételi érdeklődés, ez a pénteki zárásra 6420 forintra repítette a cég részvényeinek árát. Gyengüléssel zárta a hetet az OTP, a bank részvényei pénteken 1,3 százalékot veszítettek értékükből, záráskor 2625 forinton forogtak.
Közel másfél órát kellett pénteken várni az első Richter-kötésre, hogy aztán lefelé vegye az irányt a gyógyszergyári részvény árfolyama. A nap második felében aztán ismét megjelentek a vásárlók, a csütörtöki szintre, 21 800 forintra tornászva fel a papírok árát. A Matáv 1,3 százalékos gyengüléssel, 818 forinton zárt, pedig a telefonrészvények sokáig tartották magukat a 825–830 forintos sávban.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet