A szerdaihoz hasonló lendülettel száguldott tegnap felfelé a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A 120 ponttal előző záróértéke felett nyitó BUX a délelőtt folyamán rövid időre ugyan megbicsaklott, ám hamar emelkedésbe váltott. Valamennyi blue chip árfolyama 1 százalék feletti erősödést mutatott a kereskedés végén, így a BUX szerdai értékénél 1,6 százalékkal magasabban, 9220 ponton zárhatott. A forgalomra továbbra sem lehetett semmi panasz, a parketten több mint tízmilliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
Csütörtökön is a Mol bizonyult a legkeresettebbnek, az olajipari papír közel 6 milliárd forintos forgalmat generált. Ez nem is csoda, hiszen a brókercégek a gázárkérdés közelgő rendezése láttán egyre-másra javítják ajánlásukat, és emelik a vonatkozó célárfolyamokat. A részvény iránt egész nap erős vételi érdeklődés mutatkozott, ami a szerdainál 1,7 százalékkal magasabbra, 6330 forintra emelte az árfolyamot. Ezúttal nem maradt ki a drágulásból a Matáv sem, a hét elején még a 800 forintos határt kóstolgató távközlési részvény tegnap 829 forintra drágult. Folytatták menetelésüket a Richter-papírok, jegyzésük 21 600 forintra emelkedett, míg a szektortárs Egis 2,5 százalékos drágulást követően 8300 forinton zárt. Közel 2 százalékkal drágult az OTP is, a bankpapírok a kereskedés végén 2660 forinton forogtak.
