BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Október végén veszi át az OTP a bolgár DSK-t

2003. október 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Október végéig megjelennek az OTP-t képviselő szakemberek a DSK Bank igazgatóságában és menedzsmentjében - értesült a NAPI Gazdaság. Mint ismeretes, a 311,1 millió euró vételár hátralévő 90 százalékának szerdai átutalásával (NAPI Gazdaság, 2003. október 1., 9. oldal) lezárult a DSK Bank megvásárlása, így az OTP a negyedik negyedéves gyorsjelentésében konszolidálja először a bolgár szerzeményt. (Ez önmagában mintegy 9 százalékkal emeli meg az OTP-csoport mérlegfőösszegét.)
Az OTP a privatizációs szerződésben vállalta, hogy az elkövetkező öt évben mintegy 600 millió levát (310 millió eurót), vagyis a vételárral megegyező összeget költ a DSK fejlesztésére. Ebből elsősorban az informatikai rendszereket modernizálják, de a termékstruktúra megújítása is jelentős összegeket emészt fel. Mint Csányi Sándor elnök-vezérigazgató Szófiában májusban lapunknak elmondta, a későbbi fejlesztési ráfordításokat a DSK fogja kitermelni, az OTP középtávon sem számol osztalékelvonással új érdekeltségétől.
Szófiában már megkezdődött a DSK beillesztése az OTP-csoportba, a bolgár és magyar szakemberek 12 tematikus munkacsoportban dolgoznak együtt. A vezető posztokon azonban - a beillesztési folyamat lezárta után - túlnyomó többségében bolgár bankárok maradnak, amint az az OTP Slovakia esetében is történt.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet