BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bennfentes kereskedelemmel gyanúsítják a Morgan Stanleyt

2003. október 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai tőzsdefelügyelet, a SEC bennfentes kereskedelem gyanújával két Morgan Stanley (MS)-alapnál is vizsgálódik - írta a The Wall Street Journal hétfői számában. Az ügy 2001 elejére nyúlik vissza. A Morgan Stanley akkoriban tanácsadóként dolgozott a Suiza Foods cégnek, amely épp vetélytársa, a Dean Foods felvásárlását fontolgatta, amit később sikeresen végre is hajtott. A SEC arra gyanakszik, hogy a Morgan Stanley tanácsadóitól eljutott az információ a cég alapkezelőihez, s a Morgan Stanley Strategist, valamint a cég 21st Century nevű alapja alaposan bevásárolt az élelmiszer-ipari cég papírjaiból. Az ügylettel pedig - megkérdőjelezhető módon - több mint 5,4 millió dollárt nyertek. A SEC jelenleg 2001 áprilisának, a felvásárlás előtti hónapnak a részvénytranzakcióit vizsgálja. A Morgan Stanley szóvivője egyébként a The Wall Street Journalban tagadta a vádat.
Az elmúlt időszakban nap mint nap fény derül a Wall Street-i befektetési bankok által elkövetett visszaélésekre. A befektetési, elemzési és tanácsadási üzletágak nem megfelelő szétválasztása korábban tág teret biztosított a pénzügyi machinációknak. A sorozatos botrányok miatt a SEC jelentősen szigorította a befektetési bankok egyes üzletágainak függetlenítésére vonatkozó előírásait, s az elmúlt héten a felügyeletek nemzetközi szövetsége is szigorú ajánlásokat fogalmazott meg erre nézve.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet