BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Novemberben indulhat a Pilis-Invest alapja

Várhatóan novemberben kezdi meg működését a Pilis-Invest Alapkezelő zártkörű, nyílt végű ingatlanalapja mintegy egymilliárd forint feletti tőkével. Ehhez eddig egyedülálló módon ingatlanapportot is felhasználnak.

2003. október 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hamarosan megalakuló Pilis-Invest Ingatlanbefektetési Alap az ingatlanalapok hazai történetében a második zártkörű, ugyanakkor az első zártkörű, de nyílt végű szereplő lehet. A befektetési jegyek így csak meghatározott körben - jelen esetben ez az alapítókat fedi le - forgalmazhatók, de bármikor visszaválthatók. Egyelőre abban is egyedülálló az alap, hogy kihasználja azt a törvényi lehetőséget, amely szerint a zártkörű alapoknál az indulótőke legfeljebb 50 százaléka apportból is állhat. A tervezett indulótőke a törvényi minimum kétszerese, valamivel több mint egymilliárd forint - várhatóan 1,01 milliárd - lesz . Ennek fele az ingatlanszövetkezet tíz fővárosi és vidéki irodájából áll majd, míg a fennmaradó rész készpénz. Ezzel a cég elsősorban lakóparki ingatlanokba és szálloda projektekbe kíván beszállni.
Az alap ingatlanértékelője az Ernst & Young Tanácsadó Kft. lesz, amely az apportérték meghatározását is végzi, a letétkezelésre pedig a Raiffeisen Bankkal kötöttek megállapodást. Az újdonságnak számító apporttal kapcsolatban megoldandó jogi és adminisztrációs kérdések nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy az alap létrehozása (nyilvántartásba vétele) várhatóan csak november közepén zárul majd le, nyilatkozta lapunknak Dani Csaba a Pilis-Invest Alapkezelő Rt. vezérigazgatója.
Az ingatlanalapot azért indítják el zárt körben, mert így egyszerűbb és gyorsabb volt a létrehozása. Az alap célja végső soron, hogy a Pilis-Invest-csoport ügyfeleinek többféle alternatívát, választási lehetőséget kínáljon a többféle szabályozási környezetben működő befektetések között. Ezzel kapcsolatos felvetésünket, amely szerint az alap nyilvánossá alakítása kézenfekvő lenne, az alapkezelőnél nem kívánták kommentálni. Egyelőre az alapítók körét és számát is bizalmasan kezelik.
A befektetési jegyek egyébként 1000 forintos névértékűek lesznek. A tervek szerint az alap negyedévente fizet majd hozamot, bár ennek a nyílt végű működésre tekintettel nincs különösebb jelentősége.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet