A Mol-papírok száguldásának köszönhetően tegnap szinte teljesen ledolgozta keddi veszteségét a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX a reggeli órákban ugyan még 9 ezer pont környékén hullámzott, a beinduló Mol- és Richter-vásárlásoknak köszönhetően azonban délre már 9100 pontra kapaszkodott fel, sőt a lendület egészen 9154 pontig repítette. A kereskedés végére valamelyest visszaesett ugyan az index, ám a záráskor mutatott 9071 pont így is 1,6 százalékkal magasabb az előző napi értéknél. A forgalom jócskán meghaladta az elmúlt időszakban megszokott értéket, a virtuális parketten tegnap közel 11 milliárd forint értékben üzleteltek.
A gázüzletág javuló kilátásainak köszönhetően vágtába kezdett a Mol árfolyama, a kedden még 6 ezer forinton jegyzett papírért a napi maximumon 6300 forintot is fizettek. Zárásra ugyan visszacsúszott az olajipari részvények kurzusa, ám a kereskedés végén értük fizetett 6225 forint így is 3,8 százalékos növekedést jelent. Továbbra is élénk érdeklődés mutatkozott a Richter-papírok iránt, a befektetők vásárlásai 1,6 százalékot emeltek tegnap a gyógyszergyári papír kurzusán. A keddi zuhanásban élen járó Matáv-részvénynek csak kismértékben sikerült kivennie részét az emelkedésből. A 815 forinton nyitó távközlési részvény árfolyama délelőtt 800 forintig zuhant, ám innen visszapattant, és a napot végül 9 forintos drágulással, 814 forinton zárta. A vezető papírok közül az OTP-részvények 0,8 százalékkal erősödtek.
