BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladta az időben be nem cserélt részvényeket a Globus

2003. szeptember 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Globus Konzervipari Rt. értékesítette azokat a részvényeket, amelyekért nem jelentkeztek tulajdonosaik a március végén zárult dematerializáció során. Az átalakítás napján, április 1-jén 78 912 új részvénynek nem volt gazdája, ám szeptember 1-jéig 36 904 papírért (vagyis 9226 régi részvénnyel) jelentkeztek a tulajdonosok. A maradék 42 008 papírt szeptemberben az OTP segítségével a tőzsdén értékesítette a társaság, mégpedig nem is rossz áron. A költségek levonása után 1189 forintot kaphatnak a későn ébredők, s ezen követelésük 2008. szeptember 30-áig érvényes.
A Globus-papírok árfolyama az Elsner-akvizíció bejelentése körüli napokban intenzív emelkedésnek indult, s az előtte jellemző 1000-1030 forintos szintről a részvények öt nap alatt 1240 forintig drágultak. Ebben - bár kétségtelenül nem döntő - szerepe lehetett a 2002-es üzleti év után járó osztalék második, 37,5 forintos részletének is, amit ma fizet a társaság.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet