BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félévkor nullszaldó körül az OTP Slovensko

2003. szeptember 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Bank 96,85 százalékos tulajdonában álló OTP Banka Slovensko (az egykori IRB) most tette közzé konszolidált féléves számait. Míg az anyabank féléves eredménye (NAPI Gazdaság, 2003. augusztus 1., 8. oldal) 22 millió korona nyereség volt (1 korona=6,17 forint), a konszolidáció csökkentette a profitot. A bankcsoport 21 milliárd 396 millió korona mérlegfőösszeg, 349,5 millió korona nettó kamat- és 69,6 millió korona díj- és jutalékbevétel mellett 6,5 millió korona eredménnyel zárt, amit a kisebbségi részesedésekre eső levonás 7,8 millió koronával csökkentett. Így a bankcsoport nettó eredménye 1,3 millió korona veszteség volt.
Hodossy Károly vezérigazgató a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy az alaptevékenység hónapról hónapra jobb számokat mutat (a tavalyi éves veszteség 691 millió korona volt), de a konszolidált nyereségre hátrányosan hatott a lízingcég, illetve a faktoringcég vesztesége. A bank társtulajdonosa két biztosítónak is (Szlovákiában az élet- és nem életbiztosításokat nem lehet egy cégen belül kínálni), ezek indulási költségei alighanem a második negyedévi mérlegen fognak meglátszani.
Korábbi információk szerint az OTP Slovensko idén különösen a jelzálog-hitelezés terén ért el kiemelkedő eredményeket. Két és fél milliárd korona új hitelt folyósított, ezzel a kilenc jelzáloggal foglalkozó szlovák pénzintézet közül a második helyet érte el. Az OTP egyébként csak 2005-től vár el érdemi nyereséget szlovák leánybankjától.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet