Július vége után október 30-án ismét rendkívüli közgyűlést tart a Globus Rt., amelyen másodszor is a két leányvállalat, a Csabai Konzervgyár és a debreceni DEKO-Food beolvadása lesz a téma. A beolvadást a júliusi közgyűlés szinte egyhangúlag megszavazta már, ám mindenképpen szükség volt még egy közgyűlésre, amelyen az átalakulási vagyonmérleg-tervezetek ismeretében a részvényesek véglegesítik a tranzakciót. (NAPI Gazdaság, 2003. július 28., 7. oldal.) Az összes napirendi pont a beolvadással kapcsolatos kérdésekről szól majd. Köztük van ezzel összefüggésben a júliusi, az alaptőke mindössze 6,4 millió forintos felemeléséről szóló határozat megerősítése vagy - szükség esetén - módosítása is.
A két konzervgyár beolvasztását a kisebbségi részvényesek kivásárlása után alapvetően technikai okok indokolták, illetve már semmi sem szól ez ellen. (NAPI Gazdaság, 2003. június 19., 9. oldal.) Amint a közgyűlési meghívó is utal rá, a Globus már mindkét leányvállalatnak 100 százalékos tulajdonosa.
