BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Mol tartotta magát

2003. szeptember 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lefelé tartott tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX a napot közel nyolcvan ponttal előző napi záróértéke alatt kezdte, s az emelkedést támogatni képes blue chip híján egész napos lejtmenetre volt kárhoztatva. Az index egyre közelebb csúszott a lélektaninak mondott 9 ezer pontos határhoz, minimumán már csak 9027 pontot mutatott. A kereskedés végén azután 9044 ponton, szerdai értékénél egy százalékkal alacsonyabban állt. A parketten az elmúlt időszak átlagánál valamivel több, közel 9 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A forgalom legnagyobb részét - 4,8 milliárd forintot - a Mol-papírok generálták. A gyengén kezdő olajipari részvény napon belül több mint egy százalékkal erősödött, így viszonylag szerény, 0,2 százalékos veszteséggel, 6125 forinton zárhatta a napot. A Matáv kurzusának ötnapos lejtmenete csak egy pillanatra tört meg szerdán, tegnap már ismét lefelé tartott a telefonpapír. A cég részvényei a piac zárásakor előző áruknál 1,2 százalékkal alacsonyabban, 838 forinton cseréltek gazdát. A Banca Romanesca megszerzéséről lecsúszó OTP papírjai 1,3 százalékot veszítettek értékükből. Tegnap végig lefelé csordogált a Richter-papírok árfolyama, a gyógyszergyári részvényt záráskor 20 595 forinton, előző áránál 1,6 százalékkal alacsonyabban jegyezték.
Alig akadt a tegnapi napot pozitív tartományban záró részvény. A Brau 8 százalékos drágulása mellett csak az Antenna és a TVK tudta szerdai áránál magasabban befejezni a napot.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet