BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mollal szövetkezne a PKN

2003. szeptember 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mollal közösen létrehozandó kelet-közép-európai olajipari csoport gondolatát vetette fel tegnap Lengyelország legnagyobb olajcége, a PKN Orlen. „A PKN kezdeményezőként szeretne fellépni a régió olajipari konszolidációja során, s úgy véljük, ebben a Mol lenne a legmegfelelőbb partner számunkra” - ismertette a Bloomberg Zbigniew Wrobelnek, a társaság vezérigazgatójának varsói sajtótájékoztatóján elhangzottakat. A felvetést állítólag már a PKN felügyelőbizottsága is tárgyalta tegnapi ülésén. Wrobel reméli, hogy az ötlet pozitív fogadtatásra talál, s annak kivitelezésében mindkét ország kormánya segítségükre lesz majd.
„A terv megvalósítása a PKN részéről rendkívül gyorsan levezényelhető lenne, az ehhez szükséges tőke bőven a rendelkezésünkre áll” - tette hozzá a vezérigazgató. (A társaság ugyanis régóta tervezte már a Rafineria Gdanska megvásárlását, arra a pénzt „félretette”, ám a lengyel kormány eddig mindig visszadobta az ajánlatát.)
A Mol-PKN együttműködés a múltban többször is felvetődött. Egyesek sokáig tudni vélték, hogy a két társaság közös pályázatot ad be a román Petromra, ám ez végül elmaradt, most pedig állítólag az Unipetrol-pályázaton való közös indulásról folytatnak tárgyalást a cégek. Egy nagy közös kelet-közép-európai olajcég létrehozásáról is voltak már pletykák. Igazán konkrét, kölcsönös szándékok, tárgyalások azonban nem kerültek napvilágra. A Mol lapunknak egyelőre nem kommentálta a felvetést.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet