Megnyitotta első ausztriai benzin- és gázolajtárolóját a Mol. Az osztrák fővárostól 20 kilométerre, a Duna közelében lévő Kronenburgban található tároló kapacitása 18 ezer tonna, éves forgalma elérheti a 350 ezer tonnát. A depót az Avantitól egy tartozás fejében szerezte meg a Mol-csoport, felújítására mintegy 60 millió forintot költött. A létesítmény értékéről a hazai cég közleménye annyit mond, hogy hasonló felépítése 5 milliárd forintba került volna. A Mol a befektetés két évnél rövidebb megtérülésére számít.
A tároló segítségével a Mol százhalombattai és a Slovnaft pozsonyi finomítójában gyártott üzemanyag sokkal hatékonyabban juttatható majd el az osztrák megrendelőkhöz. A Mol-Slovnaft-páros külön-külön már mintegy 30 éve értékesít olajtermékeket az osztrák piacon. Éves összforgalmuk jelenleg mintegy másfél millió tonna. A magyar olajcég azonban továbbra sem tervezi kiskereskedelmi hálózat létesítését nyugati szomszédunknál. A most átadott tárolóból - akárcsak eddig - az osztrák piacon jelen lévő nagykereskedőket szolgálja majd ki - tudósított a Bloomberg.
Nem a Molnak jutott először eszébe a vízi útvonal igénybevétele finomítói termékek szállításához. A cég legnagyobb konkurense, az osztrák OMV a közelmúltban már nyitott egy hasonló tárolót a Csepel-szigeten, ahová a schwechati finomítóból a szárazföldi szállításnál jóval olcsóbban, vízi úton juttatható el az olaj, így az csak a töltőállomásokra történő szállításkor kerül kamionokba.
