Lefelé indultak az árfolyamok a keddi kereskedés elején a BÉT részvénypiacán, az index délelőtt 8984 pontig esett. Az OTP nap végi jó szereplésének köszönhetően azonban a BUX végül 0,6 százalékos emelkedéssel, 9092 ponton zárt. A többi vezető részvény piaca csendes volt, a forgalom alulról közelítette a 4 milliárd forintot.
Egyedül az OTP-re kötött üzletek értéke haladta meg az egymilliárd forintot. A bankpapír a 2560-2580 forintos sávból kitörve az utolsó két órában 2640 forintig száguldott, záróára 2,7 százalékos erősödést jelent. A Mol árfolyama 6115 forint maradt, Matávra 840 forintos árcentrummal születtek kötések, záróára 838 forint lett. A Richter a kereskedés folyamán 21 ezer forint alatt is forgott, a nap végére azonban visszatért előző napi, 21 100 forintos árfolyamhoz. Viszonylag nagy, 300 milliós forgalmat bonyolítottak le a brókerek az Egis papírjaival, az árfolyam azonban nem változott lényegesen, 8105 forinton zárt a gyógyszergyári papír.
Csökkent a vegyipari részvények árfolyama, a TVK 1,5, a BorsodChem 1,3 százalékkal lett olcsóbb. Jó napja volt a Graphisoftnak: bár a napi maximumot jelentő 1294 forintos árfolyamot nem tudta tartani, 1264 forintos nap végi árfolyama is 1,8 százalékkal magasabb a hétfőinél. Esett a Démász, az Édász és a Dédász, kissé süllyedt az Émász jegyzése is. Két százalék feletti növekedést könyvelhetett el viszont - igaz, nem túl magas forgalom mellett - a Fotex és a Danubius részvénye.
