BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változatlanul csökken az alapok tőkéje

2003. szeptember 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptember sem hozott eddig fordulópontot: változatlanul csökken a hazai nyilvános, nyílt végű befektetési alapok tőkéje. Ebben megint csak a legkevésbé kockázatos kötvény- és pénzpiaci formák ludasak. Az első kategóriából szeptember 17-éig közel 9 milliárd forint távozott, a másodikból majdnem 6 milliárd. A legnagyobb összegű pénzkivonás ezúttal is a legnagyobb alapoknál - mint az OTP Optima vagy a K&H Pénzpiaci - tapasztalható. A részvényalapok jegyeinek tulajdonosai a jelek szerint nem igazán bíznak abban, hogy miután a BUX-index szeptemberben éves csúcsokra érkezett, a tőzsdei áremelkedések tartósak lesznek. Erre utal legalábbis az, hogy a hazai porondra koncentráló - sok esetben egyébként már külföldi papírokat is vásároló - részvényalapokból ebben a hónapban is távozott tőke, igaz, nem nagyon sok, 7 hét alatt is csak bő 800 millió forint. (Összes vagyonuk így is 37 milliárd forint közelében jár.)
Azért vannak, akik jól is jártak. A kevesebbet kockáztató, de azért a részvényektől erősen befolyásolt vegyes alapokba szeptemberben meglepő módon közel 2 milliárdot fektettek, a külföldi részvényalapok tőkéje pedig több mint 300 millió forinttal nőtt az új befizetések eredményeképpen. Lényeges, 5 milliárdhoz közeli növekedést tudtak elérni ebben a hónapban az ingatlanalapok is, ám ennek döntő részét is egy nagy intézményi befizetés okozta az OTP Ingatlan Alapnál.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet