BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnhet a K&H Equities

2003. szeptember 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az anyabank hírnevének védelme érdekében megszűnhet a K&H Equities - írja a Budapest Business Journal egy magát megnevezni nem kívánó bennfentes személyre hivatkozva. Az újság szerint másik két forgatókönyv is elképzelhető a brókercég további sorsát illetően. Új név alatt - ám azonos tulajdonosi és munkavállalói körrel - újraindulhat, vagy beolvadhat a K&H Bankba, ám a legvalószínűbbnek a cég megszüntetését nevezte a bennfentes informátor. A kérdés mindenesetre a K&H Equities pénteki rendkívüli tisztújító közgyűlésen nem került szóba, sőt a K&H Bank közleményt adott ki, mely szerint: „A K&H Equities tulajdonosai továbbra is elkötelezettek a brókercég mellett, és a bankcsoport ezen tevékenységét a jövőben is fenn kívánják tartani.” (Amennyiben tényleg változás következne be az Equities működésében, a fenti nyilatkozat nem a megszűnést, hanem a másik két forgatókönyvet valószínűsíti.) Hosszas küzdelem után tegnap felállították a K&H-ügyet vizsgáló parlamenti bizottságot. A vizsgálóbizottság elnökének megválasztásakor a kisebbik kormánypárt az MSZP-s jelölttel szemben a Fidesz képviselőjét támogatta, így az elnök az ellenzék soraiból kerül ki. A testület többsége viszont támogatta azt a kormánypárti módosító indítványt, mely szerint a bizottság öt évre visszamenőleg vizsgálhatja az ügyet.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet