Miután az MNB monetáris tanácsa hétfői ülésén a várakozásoknak megfelelően nem nyúlt a kamatokhoz, a hazai pénzpiacokon is visszafogottan reagáltak a döntésre. A forint délután a sávközéptől 9,80 százalékra állt, ami 25 bázispontos erősödést jelent. Az eurót 255,00-255,30 forinton jegyezték, és az árfolyam napközben viszonylag szűk sávban ingadozott. A nemzetközi trendnek megfelelően nálunk is zuhant a dollár jegyzése. A devizának nem tett jót, hogy a hetek pénzügyminisztereinek hét végi találkozóján az amerikai költségvetési hiányt erős kritikák érték. Az amerikai fizetőeszközt délután 222,50-222,70 forinton jegyezték, ami több mint 3 forinttal alacsonyabb a pénteki szintnél.
A másodlagos állampapírpiac csendesen nyitotta a hetet, mérsékelt, de általános hozamcsökkenés jellemezte a kereskedést. A rövidebb futamidejű referenciahozamok mindössze 1-2 bázisponttal csökkentek, az 5, 10 és 15 éves mutatók viszont már 4-5 ponttal kerültek lejjebb. A külföldiek kezében levő állampapírok állománya továbbra is magas szinten áll, az érték alig marad el a napokban beállított új rekordtól, a 2332 milliárd forinttól.
A bankközi forintpiacon 10,10-10,20 százalékra emelkedtek az overnight és a tomnext kamatok, 20-30 bázisponttal magasabb szintre, mint a múlt héten. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán kevéssel 400 millió forint feletti forgalom mellett a főbb terminek közül egyedül a márciusi dollár-elszámolóár változott. A határidős jegyzés 3 forinttal mérséklődött.
