A dollár gyengülése a mélybe rántotta az európai exportőr cégek részvényeinek árfolyamát, zuhanásra kényszerítve ezzel a kontinens vezető mutatóit is. A hatás alól a Budapesti Értéktőzsde sem tudta kivonni magát, a BUX egész nap meredeken lefelé tartott. Az irányadó index a nap végén már 1,8 százalékkal a pénteki értéke alatt, 9035 ponton állt. A forgalom elmaradt az elmúlt időszakban megszokottól, a virtuális parketten tegnap mindössze 5,7 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát. Rossz napok járnak mostanában a Matáv-részvényesekre. A másfél hete még 913 forinton jegyzett papírért a tegnapi zárásban ehhez képest közel tíz százalékkal kevesebbet, 840 forintot fizettek. Napközben jellemzően másfél százalékkal pénteki áruk alatt cseréltek gazdát a Richter papírjai, ám a zárásra felerősödő eladói nyomás ennél is mélyebbre, 21 100 forintra szorította a gyógyszergyári részvény jegyzését. A szektortárs Egis tulajdonosai még ennél is súlyosabb, 3,9 százalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni. Az 1,2 milliárd forintos forgalmat generáló OTP papírjai 1,7 százalékos gyengülést követően 2571 forinton zártak. A vezető részvények közül a Mol vészelte át a legkisebb veszteséggel a napot. Az olajipari papír a piac zárásakor pénteki áránál alig fél százalékkal alacsonyabban, 6115 forinton cserélt gazdát. A fő tulajdonos, az EMA működésének várható meghoszszabbítása ellenére a NABI-részvények árfolyama közel 4 százalékkal zuhant tegnap.
