BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli közgyűlést tart a Quaestor

2003. szeptember 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívüli közgyűlést hívott össze október 21-én 10 órára a társaság székhelyére a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Rt. A plénum dönt a társaság tevékenységi körének - egyelőre nem részletezett - módosításáról, valamint a cégjegyzés módjának megváltoztatásáról. Az egybegyűlt részvényesek rövidített névvel is felruházzák a társaságot, valamint módosítják az alapszabály befolyásváltozás bejelentését szabályozó pontját. A közgyűlés összehívásának célját minden bizonnyal a 4. napirendi pontban, a felügyelőbizottság mandátumának meghosszabbításában kereshetjük. A testület megbízatása ugyanis április 30-án lejárt, s az éves rendes közgyűlés nem gondoskodott annak meghosszabbításáról, így ez a most összehívott rendkívüli találkozó feladata lesz.
Habár az elmúlt időszakban többször felmerült - többek között az éves rendes közgyűlésen - a társaság zárttá alakításának és tőzsdéről történő kivezetésének ötlete, ezen pontok nem szerepelnek a mostani részvényesi találkozó napirendjén. Ennek pedig akár reális alapjai is lehetnek, hisz a Quaestor rendelkezik a tőzsdei cégek közül az egyik legkisebb közkézhányaddal, papírjai rendkívül illikvidek. A tulajdonosok azonban úgy döntöttek, egyelőre kivárnak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet