BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négymilliárd az OTP-alapba

2003. szeptember 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nettó eszközérték-adatok tanúsága szerint szeptember közepén már meg is érkezett az OTP Ingatlanbefektetési Alapba az a négymilliárd forint, amelyre az ÁPV Rt. székházának megvásárlása miatt volt szükség. Az alapokban ugyanis egyik ingatlan részaránya sem haladhatja meg a 20 százalékot, az épület értékét pedig 3,5 milliárd forint körülire teszik. Ennél talán valamivel, néhány tízmillió forinttal magasabb is lehetett a vételár, mert az alapot végül 17,5 milliárd helyett egyből 17,9 milliárd forintra töltötték fel. Az egy jegyre jutó nettó eszközérték, azaz a befektetési jegyek árfolyama nem változott számottevően, lassan tovább nőtt. Ezzel az ugrással az OTP-é lett a legnagyobb hazai ingatlanalap kezelésének dicsősége. Az eddig vezető Raiffeisen legutóbb 15,7 milliárd forintnál tartott, a harmadik, az Európa 15,2-nél. Az ingatlanalapok tőkéjének az év első felében jellemző gyors növekedése egyébként lelassult, de egyelőre tart. Szeptember első két hetében az említett négymilliárd forinton felül csak pár száz millió forint érkezett a konstrukciókba, egész augusztusban is csak 1,3 milliárd, de persze származott némi tőkenövekedés az elért hozamokból is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet