Továbbra is a lassú lemorzsolódás jellemzi az árfolyamokat a BÉT-en. A hét eleji látványos emelkedést követően az index napról napra veszített néhány pontot az értékéből. A pénteki 49 pontos csökkenés ellenére a 9198 pontos záróérték azonban míg így is félszázalékos többletet jelent az egy héttel korábbihoz képest. A forgalom a hét utolsó kereskedési napján kifejezetten alacsony volt, alig haladta meg a 4 milliárd forintot.
A vezető részvények közül az OTP árfolyama több mint egy százalékkal, 2615 forintra esett vissza. Rosszul szerepelt a Matáv is. A telefonpapír az elmúlt héten nem igazán tudott lépést tartani a többi blue chippel az árfolyam-emelkedésben, az esésben viszont az élen járt most. A hét eleji 900 forintos szint egyre távolabb kerül, a zárásban már csak 861 forintot adtak a papírért. A Mol és a Richter ezzel szemben pénteken tartotta az árfolyamát. Az olajrészvény az előző napi szinten zárt, míg a Richter minimális mértékben, 21 600 forintig erősödött. A nagyok közül egyébként a gyógyszerpapír volt az egyetlen, amely iránt komolyabb vételi érdeklődés is mutatkozott.
A befektetők új kedvence, a Graphisoft árfolyama most is emelkedett. Az elemzők láthatóan újra felfedezték a papírt, a menedzsmentátalakítás után egyre több brókerház ajánlja vételre a szoftverpapírokat. Pénteken napközben újra 1300 forint fölé emelkedett a kurzusa, ami tízszázalékos drágulást jelent egy hét alatt.
