BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fényes jövőt jósol az új Graphisoft-vezér

2003. szeptember 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A sajtó képviselőinek is bemutatták tegnap a Graphisoft új vezérigazgatóját, Dominic Gallellót, és korábbi autodeskes kollégáját, az értékesítési osztály elnökének kinevezett Mark Sawyert. Gallello elmondta hogy rendkívül optimista a cég jövőjével kapcsolatban. A Graphisoft egy olyan növekedési pályára állt, amelynek végén valamennyi vetélytársát lekörözheti - vélte. A konkrét tervekkel kapcsolatos kérdésekre egyelőre nem válaszolt az újdonsült vezérigazgató, hisz csak kedden érkezett Magyarországra, így a részletekkel még nem volt ideje megismerkedni.
A Gallellóval érkező Mark Sawyer ezentúl a Graphisoft egész világra kiterjedő értékesítés- és szervizhálózata élén áll majd. Sawyer hét évet töltött Gallello kollégájaként az Autodesknél, ahol számos pozícióban dolgozott, mielőtt kinevezték az AEC építészeti divízió ügyvezető igazgatójának és elnökhelyettesének. (Ray Small, a Graphisoft leköszönő vezérigazgatója továbbra is Budapesten marad, a CEU-n fog it-menedzsmentet tanítani.) A piac örömmel fogadta a topmenedzserek kinevezését. Az elmúlt két hétben egyébként is 20 százalékkal erősödő részvények a kinevezés keddi bejelentése óta újabb 9 százalékkal drágultak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet