Új igazgatósági tagokat választott tegnapi rendkívüli közgyűlésén a Keler Rt. A jegybank 50 és a két tőzsde 25-25 százalékos tulajdonában lévő központi elszámolóház éléről a jövő héten távozik az intézményt hat éve sikerrel vezető Horváth Gergely, aki pályafutását a Budapest Bank vezetésében folytatja. Helyére a részvényesek Dudás Györgyöt, a Keler banküzemi igazgatóját választották megbízott vezérigazgatónak, december végéig. (Korábban Dudás végleges kinevezéséről lehetett hallani, de állítólag bizonyos nézeteltérések merültek föl a tulajdonosok között az új vezér jelölését illetően.)
A Keler részvényesei döntöttek a szakosított pénzintézetté válással kapcsolatos engedélyezési eljárás megindításáról. A folyamat az év végéig várhatóan lezárul. A tízéves születésnapját október 12-én ünneplő elszámolóház a 2004-es évet már szakosított pénzintézetként fogja kezdeni. Mivel a hitelintézeti törvény szerint pénzintézetnek legalább két belső igazgatósági taggal kell rendelkeznie, és a Keler igazgatóságának egyetlen belső tagja a távozó vezérigazgató volt, a közgyűlés két vezetőt belső it-taggá választott.
