Legkorábban ma reggel, de inkább később várható tájékoztatás arról, hogyan döntött az Első Magyar Alap tegnapi igazgatósági ülése az alap sorsával kapcsolatban - mondta el lapunknak Érsek Ákos, a NABI igazgatóságának tagja. Róna Péter, a NABI elnöke a buszgyártó társaság fő tulajdonosának tegnapi igazgatósági ülésére ígérte korábban a döntést arról, milyen javaslattal áll a vezető testület a tulajdonosok elé. A tét, hogy megszüntetik-e az alapot az év végével, esetleg meghosszabbítják futamidejét.
A tájékoztatást az alap igazgatósága a dublini tőzsde szabályai szerint teszi majd közzé, az EMA ugyanis az ír tőzsdén jegyzett befektetési társaság. Mint ilyen, elsősorban saját tulajdonosainak tartozik tájékoztatási kötelezettséggel. Róna szerint egyébként az alap meghosszabbítását indokolná a NABI-n kívül a Biorexbe történt befektetés sorsa is. A gyógyszeripari társaságnál ugyanis egy ígéretesnek tűnő molekulával folytatnak kísérleteket, a kutatás végigviteléhez azonban becslések szerint 18-24 hónapra lenne szükség. Az alap megszűnése esetén több megoldás is lehetséges a NABI-részvények sorsával kapcsolatban. Az egyik a papírok értékesítése, a másik azok felosztása az alap tulajdonosai között.
