A Graphisoft N. V. igazgatósága a tegnapi nappal Dominic Gallellót nevezte ki a társaság új vezérigazgatójává. A piac meglepetéssel fogadta Ray Small távozását, hisz az eddigi vezérigazgató regnálása egyértelműen sikeresnek mondható. Small a nehéz piaci körülmények ellenére stabilizálta a társaságot, sikerrel levezényelte a költségcsökkentő programot, ismét nyereségessé téve a Graphisoftot.
Ha sokakat meglepett is az új vezérigazgató kinevezése, a cégnél minden bizonnyal már régebben készültek erre, hiszen igen tekintélyes szakmai múlttal rendelkező szakembert sikerült találni a posztra. Dominic Gallello az építészeti tervezési üzletág világszerte számon tartott szaktekintélye. A Graphisofthoz történő csatlakozását megelőzően a Macromedia termékfejlesztési elnökhelyettesi posztját töltötte be.
Ezt megelőzően 10 évig dolgozott az Autodesknél - a Graphisoft egyik legnagyobb konkurensénél -, és annak független vállalatánál, a RedSparknál.
Az Autodesknél az ázsiai-csendes-óceáni térségért felelős elnökhelyettesként, illetve a gépészeti üzletág elnökhelyetteseként ugrásszerűen növelte a cég piaci részesedését. Ezt követően az Autodesk 600 millió dolláros forgalmú tervezőszoftver-divíziójának vezetője, majd a RedSpark elnök-vezérigazgatója lett. Mielőtt az Autodeskhez került, 11 évet töltött az Intergraph Corporationnél különböző vezetői pozíciókban - többek között az Intergraph Japan elnöke volt. Ezt megelőzően az Intergraph ázsiai divíziójának igazgatójaként kiépítette a vállalat képviseleti hálózatát Kínában. (Összesen nyolc évet töltött Kínában, illetve Japánban, folyékonyan beszél japánul.) A vezérigazgató távol-keleti ismereteiből minden bizonnyal az új piacokat kereső Graphisoft is profitálhat majd. A cég reményei szerint Dominic Gallello „átvezeti a vállalatot az erőteljes növekedés fázisába, ami szorosan kötődik az építészeti tervezés és az építőipari szektor következő évtizedét meghatározó gyökeres változáshoz”.
