BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar papírt vesznek a külföldiek

2003. szeptember 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A külföldiek kezében levő állampapírok állománya a legfrissebb, szeptember 11-i adat szerint több mint 50 milliárd forinttal emelkedett egyetlen nap alatt, és 2320 milliárd forinton történelmi rekordot állított be. A külföldi befektetők tulajdonában lévő állampapír-mennyiség a júniusi sávszélesítés után gyorsan csökkent, s csak augusztus végén érte el újra a korábbi csúcsokat, majd azóta kisebb-nagyobb ugrásokkal tovább növekszik.
A másodlagos állampapírpiacon viszont napok óta lassan lefelé tartanak a hozamok, hétfőn is általános, de viszonylag mérsékelt csökkenés volt megfigyelhető. Legnagyobb mértékben, 10, illetve 6 bázisponttal a hároméves és a hat hónapos referenciahozamok csökkentek.
Feltehetően nem független mindezektől, hogy a forinttal is a júniusi sáveltolás óta nem látott csúcsokon kereskednek. A bankközi devizapiacon hétfőn már stabilan 255 forint alatt tudott maradni az euró árfolyama. Délután az európai valutát a péntekinél mintegy 50 fillérrel alacsonyabban, 254,65-254,75 forinton jegyezték. (Másképpen számolva, a forint az intervenciós sáv közepétől számított 9,8-9,9 százalékon volt.) Az amerikai dollárt 225,50 forint közelében jegyezték, ami közel 3 forintos gyengülés a pénteki számokhoz képest.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatok a hónap eleje óta először mozdultak el számottevően a 9,5 százalékos jegybanki alapkamat szintjéről, ezúttal estek, tegnap délután 9,10-9,30 százalékon álltak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet