Eséssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX a nyitást követően ugyan felfelé vette az irányt, s kis híján a 9200 pontos határ fölé küzdötte magát, ám lendülete hamar elfogyott, s a nap hátralévő részében már folyamatosan veszített értékéből. Az OTP-kurzus által egész nap erős nyomás alatt tartott index a folyamatos lemorzsolódás után záráskor már pénteki értékénél 123 ponttal kevesebbet, 9024 pontot mutatott. A piac valósággal pangott az ürességtől, a parketten mindössze 4,3 milliárd forintnyi részvény fordult meg, töredéke az elmúlt időben megszokottnak.
A legnagyobb veszteséget tegnap a Matáv-tulajdonosok voltak kénytelenek elkönyvelni. A cég részvényei ugyan a kereskedés legnagyobb részében pénteki áruk környékén cseréltek gazdát, ám a délután második felében megjelent eladó tételek zárásra annál 2,1 százalékkal mélyebbre, 875 forintra szorították a jegyzést. Hasonló folyamat játszódott le a Richter piacán is, a délután közepén még alig félszázalékos mínuszban lévő kurzus a kereskedés végére 2 százalékkal a pénteki ár alá, 20 180 forintra süllyedt. Egész nap lefelé csordogált az OTP árfolyam, így záráskor már csak 2548 forintot, a pénteki árnál 0,9 százalékkal kevesebbet fizettek a bankpapírért. A vezető részvények közül a Mol vészelte át legjobban a napot, mindössze 0,7 százalékot veszített értékéből.
