A fő tulajdonos E.On Hungária Rt. a tavalyi nyilvános vételi ajánlattétel lezárulta óta is rendületlenül gyűjtögeti az Észak-dunántúli Áramszolgáltató Rt. részvényeit. Az áramszolgáltató tegnapi bejelentése szerint az E.On újabb 6,9 százaléknyi pakettet vásárolt meg, s az újonnan szerzett 326 351 darab papírral a befolyása immár 97,59 százalékosra nőtt a győri székhelyű cégben.
Az Édászra az E.On még tavaly májusban tett nyilvános vételi ajánlatot, amelynek során megvásárolta a francia EDF Internationaltől annak 27,7 százalékos részvénycsomagját. Az ajánlat során azonban az E.On - nyilván nem véletlenül - csak 89,14 százalékig jutott az áramszolgáltatóban, ugyanis vélhetően el akarta kerülni, hogy az ajánlattal átlépvén a 90 százalékos küszöböt, ki kelljen szorítani a maradék kisrészvényeseket, köztük az állami aranyrészvényest is.
Az ajánlat után azonban már semmi sem szabott határt az E.On további vásárlásainak, s decemberre - az EDF-től történt további vételekkel - 90,6 százalékra növelte pakettjét. Ezután az év végéig - a részvénykönyv tanúsága szerint - nem volt változás, azonban a féléves jelentés már újból a nem nevesített alszámlákon parkoló pakett nagyságának csökkenéséről s a fő tulajdonos befolyásának növekedéséről számolt be (95,63 százalék). A mostani bejelentés azt is jelenti, hogy a közkézen lévő részvények száma mindössze 112 774 darabra, értékük tegnapi árfolyamon 130 millió forintra csökkent.
