Gyengüléssel zárta a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Pedig optimista hangulatban kezdődött a nap, a nyitás után egy órával a mutató már közel egy százalékkal csütörtöki értéke felett járt. Az árfolyamokat érdemben befolyásolni képes hír hiányában azonban a befektetők profitrealizáló ösztöne bizonyult a erősebbnek, enyhe eladói nyomás alá helyezve a vezető papírok piacát. A BUX így a nap hátralévő részében lassan lefelé csordogált, s záráskor csütörtöki értékénél már 35 ponttal kevesebbet, 9147 pontot mutatott. A piacon a hét utolsó kereskedési napján 6,7 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
Erős támaszt nyújtott a nap elején a 900 forintos szint a Matáv-kurzusnak, e határ alatt senki nem kívánt megszabadulni távközlési papírjaitól. Délutánra azonban áttörte ezt a határt az árfolyam, s onnan már megállíthatatlanul csúszott lefelé. Az utolsó üzletet a cég részvényeire csütörtöki áruknál 0,7 százalékkal alacsonyabban, 894 forinton kötötték. Szűk sávban ingadozott pénteken a Mol kurzusa, az olajipari részvények - akárcsak egy nappal korábban - 6135 forinton zárták a kereskedést. A Postabankért folyó versenytől távolmaradó OTP is veszteséggel zárta a hetet, papírjai félszázalékos gyengülést követően 2572 forinton forogtak a piac zárásakor. A csütörtöki nagy vesztes, a Richter 5 forintos gyengüléssel zárt.
Egy hatalmas átkötés után tíz százalékkal erősödött a Pannon- Flax, a cég papírjait záráskor 598 forinton jegyezték. Egy befektető vagy gyűjtő jobbára alvó, rég elfeledett cégek - mint például az Agrimpex, a Garex vagy a Novotrade - papírjaiból vásárolt 3-3 darabot.
