BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre halasztja az AH-eladást az ÁPV Rt.

Jövőre csúszik az Antenna Hungária privatizációja, ám az ÁPV Rt. idei árbevételi tervét ez nem veszélyezteti, ugyanis a 10–15 millió Mol-részvény eladása önmagában is a 200 milliárdos bevételi terv csaknem felét biztosítja – mondta Kamarás Miklós ÁPV Rt.-vezérigazgató az MTI-nek.

2003. szeptember 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁPV Rt. idei 200 milliárdos bevételi tervének legnagyobb tételét a 9,8–14,8 millió darab Mol-részvény novemberben várható eladása adja – derült ki abból az interjúból, amelyet Kamarás Miklós ÁPV Rt.-vezérigazgató adott tegnap az MTI-nek. További jelentős tétel a bankok (Postabank, Konzumbank és a tőzsdére kerülő FHB egy része) eladása. A Postabank 99,565 százalékára szeptember 12-ig, a Konzumbankra október 7-ig várja a vevők ajánlatait az ÁPV Rt. Az FHB 3,3 millió részvényének nyilvános értékesítését a Concorde Rt. bonyolítja le.
A Mol-kibocsátás hátterét Kamarás szerint a gázárszabályozás teremtette meg, a részletekről a külföldi befektetők a Mol novemberre tervezett nemzetközi road-show-ján informálódhatnak. A tervezett bevételről az ÁPV Rt.-vezér nem beszélt, ám a 9,84–14,76 millió darabos mennyiség a tegnapi tőzsdei árfolyamon 60–90 milliárd forintot érne.
Az Antenna Hungária értékesítése is eredetileg a 2003-as tervekben szerepelt, ám most eldőlt, hogy az eladás jövőre csúszik. Kamarás elmondta, hogy a megfelelő törvénymódosítások még váratnak magukra, ezért „módosítani kell az AH privatizációs koncepcióját, máshová helyezve a hangsúlyokat”. Ennél többet azonban nem mondott, csupán arra utalt, hogy az AH-nál a részvényesi értéket növelő átalakítások folynak, így a privatizáció elhúzódása akár előnyös is lehet. (Ugyanakkor még nem világos, hogy mi lesz az AH októberben lejáró – és a cég értékét alighanem jelentősen befolyásoló – Vodafone-opciójával.)
Az ÁPV Rt. 2004-es terve az ideihez hasonlóan 200 milliárdos bevétellel, ezen belül az ideinél a Mol-eladás miatt szerényebb, mintegy 10 milliárdos osztalékkal számol, amellyel 100 milliárdos kiadás áll szemben. A jövő évi bevételek zömét a Mol maradéka, a Richter (ebből a 25 százalékos pakett a jelenlegi tőzsdei árakon 97 milliárdot ér), az AH, a Budapest Airport és a Malév hivatott biztosítani. Kamarás utalt arra, hogy tervezik a megmaradt Forrás-részvénycsomag értékesítését is, de nem szólt arról, hogy készpénzért vagy pedig a még megmaradt kárpótlási jegyekért cserébe kívánják-e adni a zömmel szavazati jog nélküli részvényeket.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet