Az OTP Bank nyerte a Banker című szaklap idei díját mint a fejlődő piacok legjobb bankja. A globális versenyben a Banker – több száz szakember véleményét összesítve – a HSBC-nek adta a pálmát. Nyugat-Európában a legjobb banknak a Deutsche Bank bizonyult, az egyes országok legjobbjai pedig Ausztriában és Szlovákiában a Raiffeisen, Csehországban az Erste-csoporthoz tartozó Ceska Sporitelna, Lengyelországban a Bank Handlowy, Magyarországon pedig – immár sokadszor – az OTP Bank.
Az OTP Bank saját tőkéje egyébként 2003 első felében lépte át a bűvös egymilliárd eurós határt, mérlegfőösszege pedig a legfrissebb adatok szerint 11,3 milliárd euró. Ha a magyar bank még idén konszolidálja a bolgár DSK Bankot (a bolgár jegybank engedélye állítólag ma vagy holnap várható), mérlegfőösszege az év végén meg fogja közelíteni a 14 milliárd eurót, miközben eszközarányos nyeresége terén (a ROA-mutató rendszeresen meghaladja a 2,5 százalékot) ugyancsak az európai élmezőnyben foglal helyet.
