Az állampapír-hozamoknak az utóbbi napokban tapasztalható lassú lecsorgása szerdán megtört, feltehetőleg elsősorban a fokozódó inflációs és egyéb makrogazdasági félelmek miatt. (Az augusztusi mutatót ma teszik közzé, pénteken pedig a folyó fizetési mérleg számait.) A másodlagos piacon az összes referenciahozam számottevően nőtt, általában 7–9 bázisponttal, de a hároméves mutató kiugró mértékben, 17-tel.
A hat hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a nemzetközi ajánlás szerint számított átlaghozam 9,32 százalék volt, jóval magasabb akár az aznapi, akár a keddi referenciahozamnál is. Az aukcióra bő 68 milliárd forint összértékű ajánlat érkezett, amiből az eredetileg felajánlott 30 milliárd forintnyit fogadták el. Szeptember 5-én kisebb, 2 milliárd forintos emelkedés nyomán, 2249 milliárd forinttal megint történelmi rekordot döntött a külföldiek kezében levő állampapírok állománya.
A bankközi devizapiacon délután a sávközéptől számított 9,20 százalék körül állt a forint, kicsivel, 14 bázisponttal erősebb helyzetben, mint kedden délután. Valutánk napok óta kisebb kilengésekkel hullámmozgást végez, nem térve el jelentősen a jelenlegi szinttől. Az eurót most 256,30–256,45 forinton jegyezték, azaz mintegy 40 fillérrel olcsóbban, mint előző nap. A kereskedés nyugodt volt, az árak szűk sávban maradtak. A dollár napok óta tartó gyengülése folytatódott, a 228,80–229,20 forintos ár újabb egy forint körüli esést jelent.
A bankközi forintpiacon is a hónap eleje óta tartó nyugalom jellemezte a kereskedést, az overnight kamat ismét kevéssel 9,50 százalék fölött volt. A Budapesti Árutőzsde devizapiacán a hárommilliárd forinthoz közelítő forgalom közel felét az új, októberi dollárhatáridőre 232,95 forinton kötött 5000 kontraktusnyi üzlet tette ki.
