BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb rekordok a külföldieknél

2003. szeptember 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn délutánra a bankközi devizapiacon átlagos forgalom mellett erősödött a forint. Az eurót 255,90-256 forinton jegyezték, mintegy 50 fillérrel alacsonyabban, mint péntek délután. Ez a sávközéptől 9,45 százalékra van az erős oldalon, ami 33 bázisponttal erősebb pozíció az előző hetinél. A piacon figyelemre méltónak tartják, hogy a lengyel és a cseh valuta gyengülése ezúttal nem hatott a forintra. A dollár, akárcsak a nemzetközi tőzsdéken, ismét esett. A zöldhasú nálunk 231,50-231,70 forintot ért, ami újabb bő 1 forintos csökkenés.
Az állampapírpiac csendes volt, a másodpiaci referenciahozamok egyáltalán nem, vagy csak 1-2 bázisponttal mozdultak el. Egyedül az egyéves mutató értéke emelkedett 8 bázisponttal, de ennek technikai okai lehetnek, a tegnap a számításhoz felhasznált egyéves kincstárjegy ugyanis új sorozat. Újabb és újabb rekodokat dönt ugyanakkor a külföldiek kezében levő állampapírok állománya. A 2217 milliárd forintos júniusi rekordot először augusztus 28-án sikerült megdönteni, azóta pedig tovább emelkedett az összeg. A legutóbbi, szeptember 4-i adat már 2247 milliárd forintot mutatott.
A bankközi forintpiacon napok óta évi 9,50 százalék - a jegybanki alapkamat - körül, illetve jellemzően kissé felette vannak az overnight kamatok, a közepes, pár hetes vagy pár hónapos lejáratoké szintén. A Budapesti Árutőzsde devizaszekciójában jelentősnek számító, 2 milliárd forint körüli forgalom mellett a dollár határidői 1-3 forinttal lettek olcsóbbak. A forgalom nagy része azonban a szeptemberi jenre született, jelentős áresés mellett. Az euróárak nem változtak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet