A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) határozatáig, de legkésőbb október 25-ig felfüggesztette a K&H Fix Plusz 3 zárt végű alap befektetési jegyeinek tőzsdei bevezetését. Az ok nyilvánvaló, a bevezetéshez szükséges forgalmazó brókercég eredetileg a K&H Equities lett volna, amelynek tevékenységét azonban a felügyelet szeptember 30-ig részben felfüggesztette. Mint a BÉT is aláhúzza, mindez a kibocsátótól független piaci körülményeket jelent, a lépésnél csak a tőzsdei bevezetés lehető leggyorsabb biztosítását tartották szem előtt.
Mint azt az alapkezelőnél megtudtuk, nem feltétlenül áll szándékukban megvárni, amíg az anyabank brókercége ismét kereskedhet, ezért sikeres tárgyalásokat folytattak egy másik - egyelőre meg nem nevezett - forgalmazóval. A cégcsere azonban az alap kibocsátási tájékoztatójának módosítását igényli, amihez a PSZÁF engedélyét kell kérni. Jelenleg ehhez készítik elő a dokumentumokat, így a tőzsdei bevezetés még hetekig elhúzódhat.
A Fix Plusz-sorozat harmadik tagja júniusban jött létre, elődeinél alacsonyabb, de így is 1,251 milliárd forintos indulótőkével. A másik kettőhöz hasonlóan minimális garantált hozamot és - kedvező esetben - a világ vezető részvényindexeinek növekményétől függő hozamprémiumot fizet. Ezek az alapok zárt végűek, azaz papírjaik nem válthatók vissza, likviditásukat a tőzsdei bevezetés adja. A sorozat negyedik tagját őszre tervezték, de - mint megtudtuk - az igen összetett piaci helyzet miatt még nem döntöttek róla.
A már tőzsdén levő két Fix Plusz befektetési jegyei egyébként többnyire valamivel a névérték alatt forognak (NAPI Gazdaság, 2003. július 25., 8. oldal). A forgalmazó feladata többek között a likviditás (eladhatóság) biztosítása a befektetők számára.
