A bankfelügyeleti jogokat is gyakorló bolgár jegybank a PSZÁF-tól érdeklődött az OTP „jó híre” iránt, de a magyar felügyelet megnyugtatta a bolgár kollégákat: az OTP a törvényeket maximálisan betartva működik - adta hírül az ebroker. A PSZÁF válaszlevele kitért arra is, hogy - ellentétben egyes, a bolgár sajtóban megjelent gyanúsítgatásokkal - az OTP-vel kapcsolatban soha nem merült fel a pénzmosás gyanúja.
Mint ismeretes, az OTP egyelőre még nem kapta meg a bolgár hatóságok engedélyét a DSK Bankban való 100 százalékos tulajdonszerzéséhez. Erre megfigyelők szerint valószínűleg a jövő héten kerül sor, ekkor kell a magyar banknak kifizetnie a 311 millió eurós vételárból még hátralévő 280 millió eurót. Mint Spéder Zoltán, az OTP Bank alelnöke a NAPI Gazdaságnak korábban elmondta, a kifizetéskori euró/forint árfolyam nem befolyásolja az OTP eredménypozícióját (legfeljebb a goodwill-amortizáció alapjául szolgáló könyvértéket), mivel a bank már idejekorán - és jó pillanatban - lefedezte ezt a pozíciót.
