Eséssel kezdődött a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, ám a Mol, az OTP és különösen a Matáv piacán támadt vételi érdeklődésnek köszönhetően a BUX végül egyszázalékos erősödéssel, 9279 ponton zárt. A forgalom csak a Mol 25 milliárd forintos átkötésének köszönhetően volt magas, azzal együtt viszont rendkívül impozáns a 29,86 milliárd forintos érték.
Az olajpapír ezt leszámítva sem szerepelt rosszul, bár a nap elején a hatezres szint alatt is forgott, a kereskedés végén azonban 6100 forinton is bőven akadt vásárló. Többszöri próbálkozás után tegnap sikerült a Matávnak átszakítania a 900 forintos határt. A távközlési papír - amely 907 forinton érte el napi maximumát - 904 forinton zárt, 2,5 százalékkal magasabban a múlt péntekinél. Egy százalékkal emelkedtek az OTP részvényei, amelyekkel így ismét a 2600 forintos szint felett kereskedtek. A gyógyszeripar nem remekelt, a Richter 0,3 százalékkal gyengült, az Egis ugyanennyivel emelkedett.
Jelentősebb forgalmat bonyolítottak a Brau részvényeivel, a sörgyári papír árfolyama 33 százalékkal, 13 000 forintra esett, miután a Heineken magyar leányvállalata 12 800 forinton tett ajánlatot a társaság részvényeire. Az Antenna árfolyama 2380 forintra emelkedett, a Graphisoft részvényeiért 2,3 százalékos erősödést követően a nap végén már 1125 forintot is megadtak.
