BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OTP helyett Mol és Danubius?

2003. szeptember 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä NAPI Gazdaság
Kissé csökkent pénteken az index értéke, miután az OTP-piacon felerősödött a profitrealizálás és megkezdődött a nyereség kivétele a Matáv és talán a Richter esetében is. Ezek hatását nem tudta ellensúlyozni a Mol látványos, három százalékot közelítő erősödése. A forgalom tízmilliárd forint volt, amelynek felét a Mol adta.
Az index a nap nagy részében a csütörtöki záróértéke fölött tartózkodott, sőt délután a 9300 pontot is átlépte. Fél háromkor aztán beindultak az eladók, s zárásra 9189 pontra szorították le a BUX-ot.
A korábbi próbálkozásokkal ellentétben a Mol ezúttal könnyedén szakította át a hatezres határt, sőt egészen 6085 forintig emelkedett. Forgalma meghaladta az ötmilliárd forintot, mintha az OTP-n és a másik két blue chipen elért nyereségük realizálása után a befektetők az olajpapírba szállnának át. A 2,7 százalékos Mol-drágulással szemben az OTP árfolyama 2,5 százalékkal esett, a nap végén már csak 2585 forintot adtak érte. Visszaesett ugyanakkor a Matáv és a Richter forgalma, miközben a távközlési részvény csaknem két százalékkal, 882 forintra, a Richter pedig fél százalékkal, 21 400-ra gyengült.
A nagyok közötti átrendeződés mellett látványosan erősödött néhány második vonalbeli részvény. A nap nyertese 7 százalékos drágulással a régóta porosodó Danubius volt. A szállodacég részvényéért 3590 forintot adtak a nap végén. Jól szerepelt a Rába is, amely ugyancsak 70 milliós forgalom mellett 3 százalékot meghaladó erősödést ért el. A vesztesek között a négy százalékkal zuhanó NABI és a szintén gyengélkedő Pannonplast emelhető ki, de rosszul teljesítettek a Brau és a Phylaxia papírjai is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet