BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dematerializálják a Molt

2003. szeptember 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol-részvényt is elérte a hazai nyilvános értékpapírok sorsa. A hétfői közgyűlési döntés alapján az olajvállalat igazgatósága meghatározta a részvények dematerializálásának menetrendjét. A 98,4 millió darabos A sorozatot és az egyetlen darabban létező, az állam féltett kincsét jelentő B sorozatot szeptember 11-től november 10-ig lehet benyújtani négy budapesti és 17 vidéki Postabank-fiókban. A már értékpapírszámlán lévő részvények tulajdonosainak semmi dolguk sincs, ők jószerével észre sem fogják venni a változást. November 10-e után a fizikai formában létező Mol-papírokat érvénytelenítik, s a helyettük kiadott Mol-részvényeket a társaság eladja. A fizikai papírok tulajdonosai - hacsak nem akarják az egyébként szép kiállítású részvényeket emlékbe eltenni - csak az ellenértékre tarthatnak igényt még öt esztendeig.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet