A keddi pihenő után tegnap újult erővel lendültek neki a vásárlók és az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén. Nyitáskor még nem volt ilyen egyértelmű a trend. Tíz óra után azonban a vásárlók kerültek túlsúlyba, s az index a zárásra már elérte a 9241 pontot. A részvényforgalom magas volt, 10,3 milliárd forintot tett ki.
Bár a forgalmi rangsor első helyén – közel négymilliárd forinttal – ismét az OTP végzett, a legjobban a gyógyszerpapírok szerepeltek. A Richter árfolyama zárásra 4,2 százalékkal emelkedett, vagyis immár nem 20 ezres szint megtartása a kérdés: tegnap a 21 ezres szintet is átlépte a papír kurzusa. Ennél is kiemelkedőbb volt az Egis teljesítménye. A kisebbik gyógyszergyár részvényeinek árfolyama csaknem hat százalékkal, 8850 forintra emelkedett, rég nem látott, 700 millió forintot közelítő forgalom mellett. Az OTP papírjai „csak” másfél százalékkal drágultak, miután a gyorsjelentés megjelenését követő 20 százalékos emelkedés után a profitrealizáló eladások is felerősödtek. Kétmilliárdos forgalom mellett 2,5 százalékkal erősödött a Mol, az olajpapírért 5925 forintot is megadtak zárásban. A Matávnak némi problémát okozott a 900 forintos szint, s végül ez alatt két forinttal zárt.
A második vonal részvényei közül a Graphisoft 2,5 százalékos drágulása emelkedik ki, de jól szerepelt a 74 forintra erősödő econet és a 2600 forintig jutó NABI is.
