A PSZÁF nyilvántartásba vette a CIB Ingatlan Alapok alapját. A folyamatos forgalmazás az alapkezelő bejelentése szerint szerdán már el is indult. Az augusztus végi, formálisnak számító jegyzés során a minimális 200 millió forintnál jóval nagyobb összeg, mintegy 1,5 milliárd forint gyűlt össze. A többi nyílt végű alaphoz hasonlóan nagy valószínűséggel elsősorban itt is a CIB-csoporthoz közel álló intézmények adták össze a kezdőösszeget, amelynek magas volta azonban a hatékonyság szempontjából a többi befektetőnek is kedvező lehet. Mint az alapkezelőtől megtudtuk, most dolgoznak azon, hogy az indulótőkét hogyan osszák el a lehetséges célpontok között. Az egyik legfontosabb feladat pedig az, hogy a kiválasztott alapokon keresztül magas mögöttes ingatlanhányadot érjenek el.
Az alap elsősorban a hazai ingatlanalapok jegyeit vásárolja majd. Kezelési szabályzatában a Raiffeisen és az Európa ingatlanalapokat nevezték meg, mint olyanokat, amelyekbe a tőke jelentősebb hányada, 25 százaléknál több kerülhet. A kettő közül a legutóbbi adatok szerint a Raiffeisen-konstrukció ingatlanhányada a jóval magasabb.
