A romániai Oltchim vegyipari társaság privatizációja iránt a Lukoil mellett az osztrák VCP, a BorsodChem tulajdonosa is érdeklődik - idézte a Ziarul Financiar értesülését az MTI. A Lukoil a híradás szerint már elküldte szándéknyilatkozatát a román privatizációs ügynökségnek, bár a tendert várhatóan csak ősszel írják ki. A román állam 2001-ben már megkísérelte eladni az Oltchim 53 százalékos részvénypakettjét, ám az ügylet végül az akkori kérővel, a kanadai Exall Resources Ltd.-del kútba esett. A kanadai cég által kínált 160 millió dolláros összegből mindössze 10 millió dollár lett volna a vételár, 150 milliót pedig beruházásra fordítottak volna. Az Oltchim az idei első félévben 1,7 millió dollár nyereséget ért el az egy évvel korábbi 8,8 millió dolláros veszteséggel szemben.
