Az utóbbi évek egyetlen új bevezetése, az augusztus 15-én két sorozatával is debütáló Forrás-részvény egyelőre nem lendítette föl a tőzsde forgalmát. A két sorozat ugyan már az első nap 9 milliárd forinttal (0,3 százalékkal) emelte a BÉT részvénykapitalizációját, ám a forgalmi részesedése azóta is egészen csekély. Az 5 milliárdos törzsrészvény-sorozatból (amelyből 990 ezer darab van közkézen) eddig 63 ezer darab cserélt gazdát, a 4 milliárdos (592 ezer darab híján az ÁPV Rt. nyakán maradt) elsőbbségi sorozatból pedig csupán 1160 darab kelt el a parketten.
A Forrás-részvények összforgalma árfolyamértéken nem érte el az 55 millió forintot sem, ami a teljes részvényforgalom alig fél ezreléke volt. A mérsékelt forgalom a törzsrészvény 1000 forintos indulóárához képest 17 százalékos áreséssel járt együtt, az 50 forintos elsőbbségi osztalékra jogosító papírok pedig a törzsrészvényekhez képest is jó 10 százalékos diszkonttal forognak.
A törzsrészvények tegnapi, 844 forintos záróára mindenesetre jó 50 forinttal elmarad a Forrás Rt.-ben lévő készpénzvagyon egy részvényre eső, 890 forintos értékétől.
Meglepő módon nem tűntek viszont el a parkettről a kárpótlási jegyek. A Forrás-jegyzés befejezése (július 19.) óta 72 ezer jegy forgott, mintegy 50 millió forint értékben, felerészben július utolsó két hetében. A jegyforgalom csak az utóbbi egy hétben csökkent a napi ezer darabos - jelképes - szint alá.
Megfigyelők szerint a jegyzésből több százezer darab befektetői kézen lévő jegy maradt ki, eltekintve a valószínűleg örökre elveszett, megsemmisült, vagy emlékbe eltett 3-5 milliárd forintnyi címletértékű mennyiségtől (amely egyébként nagyjából megegyezik az ÁPV Rt.-nél maradt 4,6 millió darab Forrás-részvény mennyiségével).
A forgalom jelenlegi szintje a kormányzat számára inkább azt jelzi, hogy a jegyprobléma gyakorlatilag megoldást nyert, ugyanakkor érdekes kérdés, hogy mire is játszanak a jegy mostani vevői.
