Újabb többéves rekordszintre emelkedett a hét első kereskedési napján a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A múlt szerda óta felfelé mutató trend tegnap sem tört meg, a BUX erősödését egyik blue chip sem fékezte. Az elmúlt húsz nap során több mint ezer ponttal emelkedő irányadó mutató hétfőn újabb 0,9 százalékkal kapaszkodott magasabbra, s a piac zárásakor már 9145 ponton állt. A forgalom - az amerikai piacok zárva tartása miatt - némileg visszaesett, ám a parketten az elmúlt hónap átlagánál így is valamivel több részvény fordult meg.
Az index emelkedése elsősorban a Richter jó teljesítményének volt köszönhető. A gyógyszergyári papír hosszas küzdelem után tegnap délután maga mögött hagyta a 20 ezer forintos határt, s jegyzése zárásra a péntekinél 2,1 százalékkal magasabbra, 20 430 forintra emelkedett. A hétfői rendkívüli Mol-közgyűlés határozatait pozitívan értékelhette a piac, a részvény ugyanis egy százalékkal, 5845 forintra drágult.
Az elmúlt hét húzópapírja, az OTP némileg lassuló ütemben menetelt tegnap felfelé. A nyitás után 2700 forintig szökkent ugyan, ám a zárásra 2690 forintra csúszott vissza. Ha csak pár pillanatra is, de 900 forint fölé ugrott a Matáv kurzusa, ebben a magasságban utoljára a nyár első napjaiban járt a papír. A telefonrészvény a piac zárásakor a péntekinél fél százalékkal magasabban, 893 forinton cserélt gazdát.
