BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizessünk hozamot vagy sem?

2003. augusztus 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyével megváltozik a Budapest alapcsalád nyolc tagjának kezelési szabályzata (csak az idén létrehozott ingatlanalapé marad változatlan). A lényeges változások közé tartozik, hogy megszűnik a Budapest Vegyes Alap - régi nevén Cívis '95, a legrégebben, 1995 eleje óta működő nyílt végű alap - éves hozamfizetése. Az alap eddig évente egyszer, január közepén fizetett, az alapkezelő közleménye szerint azonban már megszűntek ennek kiváltó okai.

A szintén régi bútordarabnak számító - egykor még szja-szabálymódosítást is kiváltó - Budapest Pénzpiaci Alap október 1-jétől nem havonta, hanem negyedévente fizet hozamot. Az egyedüliként nemzetközi bankkártyával is elérhető konstrukciónál ugyanis a kisebb összegek felvétele érdekében fontos, hogy a befektetési jegyek névértéke 1 forint közelében maradjon. Az szja-kedvezmény jobb kihasználásán kívül ez indokolta évekkel ezelőtt a havi hozamfizetést, a kamatok 30-ról 10 százalék alá történt csökkenése után azonban már negyedéves gyakoriság mellett is biztosítható ugyanez. (Hozamfizetéskor a jegyek értéke visszaesik 1 forintra, de darabszámuk növekszik az ügyfél számláján.)
A további változások közé tartozik, hogy a család tagjainak kibocsátási tájékoztatóit és kezelési szabályzatait - a közös pontokban - összevonták, ami azonban inkább csak az áttekinthetőséget segítő formai változás. Az alapkezelő pontosította az egyes alapok befektetési politikáit is, lényegi változtatások nélkül.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet