Tegnap megtorpant a BUX négy napja tartó emelkedése, melynek során a mutató közel öt és fél százalékkal kúszott magasabbra. A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexét a hétfői nyitás után mélybe rántotta a zuhanó OTP- és Richter-árfolyam, a mutató a kereskedés kezdését követő első óra végén már 120 ponttal a pénteki értéke alatt állt. Később azonban magára talált mind a bank-, mind a gyógyszergyári részvény, s az így lassú emelkedésnek induló index a hét első kereskedési napját csekély félszázalékos veszteséggel, 8761 ponton zárhatta. A parketten azonban nyoma sem volt az elmúlt hét pörgésének, mindössze 3,7 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
Semmiféle támaszt nem jelentett a 2500 forintos szint az OTP árfolyamának, a bankpapír kurzusa a nyitás után könnyedén szakította át a lélektaninak mondott határt. A zuhanást azonban minden bizonnyal csak az elmúlt napok emelkedése által ösztönzött profitrealizálás okozhatta, a kurzus ugyanis a délután folyamán ismét emelkedésnek indult. A reggeli veszteségeit azonban nem sikerült teljesen ledolgoznia a bankrészvénynek, amely így a pénteki értéke alatt 0,8 százalékkal, 2503 forinton zárt. A Beopetrol privatizációs versenyében alulmaradó Mol csekély forgalom mellett gyengült tegnap, az utolsó üzletet 5760 forinton kötötték rá. Alig 200 millió forintnyi Richter fordult meg tegnap a piacon, a gyógyszergyári részvény vásárlói érdeklődés hiányában egy százalékot veszített értékéből. A vezető részvények közül egyedül a Matáv szerepelt jól, amely 0,2 százalékkal lett drágább.
